SONY DSC

Zelený čaj a hubnutí

30.5.2016

Zelený čaj si pomalu, ale jistě razí cestu i do českých domácností. Je totiž nejen velmi chutný, ale i zdravý. Jeho příznivé účinky na zdraví už dávno objevili asijské národy a zelený čaj se pro ně právem stal symbolem dlouhověkosti. My vám pomůžeme s jeho výběrem i přípravou a povíme vám, jak může příznivě ovlivnit hubnutí.

Jaký zelený čaj zvolit

Vždy zvolte raději čaj sypaný, který ve výsledku není o nic dražší, ovšem co do kvality nesrovnatelně lepší. Sáčkové čaje obsahují horší, příliš rozemleté části.

Jestliže se vám zdá klasický zelený čaj příliš hořký, můžete vyzkoušet i čaj ochucený či aromatizovaný, ovšem zde si dejte pozor na složení, neboť sušené ovoce a sladké aroma vám může spíše uškodit.

Jak zelený čaj ovlivňuje hubnutí

Látky obsažené v zeleném čaji napomáhají štěpení tuků. Čaj se tedy nepostará o vaše hubnutí, ale může jej efektivně podpořit. Zelený čaj rovněž dodává energii a urychluje metabolismus. Z čaje se uvolňuje tein, látka s povzbuzujícími účinky podobná kofeinu. Obsahuje také důležité aminokyseliny, vitamíny, minerální látky a antioxidanty. Při hubnutí můžete bez obav vypít až pět šálků zeleného čaje denně.

Jak zelený čaj správně připravit

Je velmi důležité věnovat přípravě zeleného čaje dostatečnou pozornost. Jinak můžete přijít o všechny prospěšné látky. Čaj proto vždy zalévejte vodou o teplotě pohybující se v rozmezí 70 až 80 stupňů. Nejjednodušší je nechat vroucí vodu několik minut trochu vychladnout. Rovněž si vždy pohlídejte dobu louhování, která by neměla být delší než 3 minuty. Některé druhy čajů však vyžadují louhování ještě kratší.

V létě se můžete osvěžit ledovým zeleným čajem. Jednoduše do hotového studeného čaje přidáte led, pár koleček citrónu a lístky čerstvě natrhané máty.

A jaký zelený čaj máte nejraději vy?

Co vše má vliv na hubnutí?

Zjisti, jak tvé tělo funguje