6814591547_8ed05a0251_b

„Zaručené“ přípravky a metody na hubnutí

6.10.2016

Televize i časopisy jsou neustále plné reklam opěvujících takzvaně „zaručené“ přípravky a metody na hubnutí. Všechny tyto upoutávky je však třeba brát se značnou rezervou, neboť reklama snese všechno. Jak je to tedy s těmito zázračnými hubnoucími výrobky dohromady?

Hubnoucí čaje

Hubnoucí čaje jsou poměrně dostupné a nenákladné. Je všeobecně známo, že určité bylinky mají na hubnutí příznivý vliv. Jedná se zejména o kontryhel, kopřivu, nebo ostropestřec mariánský. Nemá však valný význam kupovat předražené hubnoucí směsi. Větší efekt budou mít jednodruhové sušené bylinky, v ideálním případě i vlastnoručně natrhané.

Hubnoucí koktejly

Jedním z nejznámějších preparátů jsou hubnoucí koktejly. Jejich největší úskalí však spočívá ve velké monotónnosti. Předpokladem pro hubnutí je zdravá a vyvážená strava, kterou však hubnoucí koktejly ve většině případů vylučují. Proto mohou napáchat více škody než užitku.

Hubnoucí legíny

V posledních letech se objevují také reklamy inzerující takzvané hubnoucí legíny. V podstatě se jedná o oblečení, které by mělo podporovat proudění krve a zároveň zahřívat problematické partie. To ovšem předpokládá, že legíny budete nosit velkou část dne, bez ohledu na počasí. Počítat také musíte se značnými stahovacím efekt, který však nemusí být zrovna komfortní. Obecně vzato je prohřívání problematických partií a stimulace krevního oběhu přínosné, ale pouze v kombinaci s dostatkem pohybu.

Hubnoucí pás

Na podobném principu jako legíny funguje i hubnoucí pás, který rovněž podporuje hubnutí v zahřívané oblasti. I zde se však účinek může projevit pouze při pravidelném pohybu a důkladném zapojení inkriminovaných svalů.

Hubnoucí náplasti

Jistě znáte i hubnoucí náplasti, které fungují na principu magnetického vlnění, nebo za pomocí látek ovlivňujících chuť k jídlu. Účinek těchto pomůcek je však spíše pochybný. Je totiž otázka, zda se nejedná spíše o placebo efekt…

Máte s těmito, nebo dalšími „zázračnými“ přípravky zkušenosti?

Co vše má vliv na hubnutí?

Zjisti, jak tvé tělo funguje