smoothie

Tipy na smoothie koktejly

2.5.2016

S příchodem jara je ta pravá doba nejen na začlenění pohybu do vašeho každodenního režimu, ale i na odlehčení vašeho jídelníčku. Zkuste to pomocí populárního smoothie! To představuje ideální svačinku, která zažene i ten největší hlad. Zejména zeleninová smoothie jsou na hubnutí ideální, neboť nastartují váš metabolismus a také vašemu tělu dodají potřebnou vlákninu.

Se smoothie koktejly se v poslední době roztrhl pytel, ale nejlepší jsou samozřejmě ty, které si připravíte doma, z kvalitních surovin. A jeho příprava je tak jednoduchá, nezabere vám totiž více než pár minut! Snažte se smoothie připravovat z čerstvého sezónního ovoce nebo zeleniny.

Oblíbená ovocná kombinace

Co budete potřebovat:

250 ml studené vody

1 vychlazený banán

6 větších jahod

Jak smoothie připravíte:

Oloupaný banán a jahody pokrájejte na menší díly, přilijte vodu a vše důkladně rozmixujte. Takto připravené smoothie ozdobte kouskem jahody nebo lístkem máty. Jindy můžete pro změnu přidat i čtvrtinu manga, nebo jím nahradit jahody.

 

Ovoce a zelenina v jednom

Co budete potřebovat:

250 ml studené vody

1 vychlazený banán

1 mrkev

1 hruška

Jak smoothie připravíte:

Banán, mrkev i hrušku oloupejte a nakrájejte. Zalijte vodou a důkladně rozmixujte na jemnou kaši. V případě potřeby ještě zřeďte vodou. Koktejl můžete ozdobit kolečkem banánu nebo mrkve.

 

Detoxikační zázrak

Co budete potřebovat:

250 ml studené vody

1 vychlazený banán

1 hrst kopřivových lístků

1/4 avokáda

Jak smoothie připravíte:

Oloupaný a nakrájený banán i avokádo rozmixujte spolu s vodou a umytými kopřivovými lístky. Pro ozvláštnění můžete přidat i řeřichu. Opět dozdobte, tentokrát můžete koktejl posypat řeřichou.

 

Všechny smoothie koktejly můžete vylepšit například hrstí slunečnicových či jiných semínek, která předem namočíte do vody. O to více energie totiž budete po jejich konzumaci mít. A jaké smoothie nejraději připravujete vy?

Co vše má vliv na hubnutí?

Zjisti, jak tvé tělo funguje