O nás

Společnost Svět zdraví si dlouhodobě zakládá na kvalitě poskytovaných služeb a odbornosti svých specialistů. Systém kreditového školení s názvem Akademie Svět zdraví je vůbec nejrozsáhlejším vzdělávacím projektem v oblasti výživového poradenství v ČR a pro specialisty SZ je tento systém povinný, stejně jako např. ve zdravotnictví. Cílem je zajistit specialistům nejnovější poznatky z oboru, aby mohli svým klientům předávat zkušenosti a znalosti nejvyšší kvality.

Nad rámec povinných školení mohou specialisté dále získat specializaci v nadstavbových oblastech jako je například sportovní výživa, výživa dětí, výživa diabetiků, celiaků a další.

Lektory jednotlivých školení jsou vždy přední odborníci na výživu či lékaři. Do Světa zdraví přijímáme pouze specialisty s odborným vzdělání (odborná škola, absolvent Nutris či jiného akreditovaného kurzu), kteří se dále vzdělávají a v rámci každého roku musí nasbírat určitý počet kreditů, aby mohli v systému Světa zdraví dále pracovat na pozici specialisty.

Díky Akademii Světa zdraví je pro Vás k dispozici 168 plně kvalifikovaných specialistů, kteří Vám pomohou dosáhnout optimální váhy a zlepšení celkové kondice.

cygd6-petr-fort RNDr. Petr Fořt, Csc. Autor 20 knih o výživě. Ve Světě zdraví má na starosti vývoj programu Komplexní nutriční typologie, školení specialistů, vývoj doplňků stravy  a je vedoucím oddělení zpracování biochemických vyšetření krve.

„Vše co sníme, musí projít trávicím traktem. Strava přitom obsahuje nejen základní makro a mikro živiny, ale také stovky dalších látek, které mohou být pro náš organismus prospěšné anebo naopak. Proto nic není tak důležité jako výživa.“

ul95h-ondrej-nyvltMUDr. Ondřej Nývlt Předseda Lékařské rady. Dříve pracoval v IKEM na kardiochirurgii, prošel si několikaletou prací pro farmaceutickou firmu Merck Sharp & Dohme. Nyní se věnuje vzdělávání specialistů Světa zdraví. Jeho úkolem je spojovat poznatky moderní medicíny s výživovým poradenstvím. Taktéž se účastní vývoje nových doplňků stravy.

„Jako lékař jsme přesvědčen, že výživa je skutečným klíčem ke zdraví. Když náš organismus dostane vše, co potřebuje, poradí si i s řadou problémů sám.“

uyf8r-lenka-rehorkovaMUDr. Lenka Řehořková Ve Světě zdraví se zaměřuje na vnitřní lékařství a klinickou imunologii, práci s autovakcínami. Členka týmu rehabilitace, sportovní medicíny a pedagožka.

„Z mých zkušeností vyplývá, že podrobné posouzení krevního obrazu a biochemických hodnot, je pro klienta vysoce motivující. Často si teprve tehdy uvědomí, že Světu zdraví nejde jen o redukci jeho tělesné hmotnosti a zlepšení fyzické kondice, ale také o zlepšení zdravotního stavu.“

te105-poskocilova2014Ing. Hana Poskočilová Spolumajitelka vývojové a výrobní společnosti zajišťující pro Svět zdraví portfolio sofistikovaných doplňků stravy.

„Vím, že duševní a fyzickou aktivitou, pestrou stravou s přírodními doplňky stravy můžeme sami významně ovlivnit svoje zdraví, prodloužit si věk a udržet se v dobré kondici. Nikdy není pozdě začít měnit špatné zvyklosti!“

lorh5-machIng. Ivan Mach, CSc. Autor mnoha knih a odborných publikací. Zakladatel a odborný garant certifikovaných kurzů výživových poradců Nutris, prezident Aliance výživových poradců.

„Aby byla výživa tzv. zdravá, je třeba lidem vysvětlovat, co je právě zdravé, dobré či vhodné pro konkrétního jednotlivce podle jeho věku, zaměstnání, životního stylu. Jakýsi univerzální model „zdravé“ výživy, který lze vtěsnat do tzv. obecných výživových doporučení, neexistuje.“

8eu9g-petr-losanMUDr. Petr Lošan Ředitel společnosti: Genetika Plzeň, hlavní garant testování ve Světě zdraví.

„Naše laboratoř testuje tzv. trombofilní mutace genů, které ukazují na zvýšené riziko trombofilie. Nejzávažnější je Leidenská mutace, jejímž nosičem je asi pět procent české populace.“