11740488145_a3cdbd215f_b

Netradiční obědové saláty

19.9.2016

Léto salátům přímo nahrává a to nejen díky dostatku čerstvé sezónní zeleniny, ale v teplém počasí je salát velmi osvěžující. Proč tedy strávit hodiny u plotny, když můžete během pár minut připravit zdravý a chutný oběd, který vás překvapí nezvyklou kombinací chutí.

Pro tuto příležitost jsme pro vás vymysleli a vyzkoušeli recepty na tři zdravé saláty, kterými můžete bez obav nahradit teplý oběd nebo večeři.

Rukolový salát s cizrnou a tuňákem

Suroviny: 1 balíček rukoly, 200 gramů sušené cizrny, 1 plechovka tuňáka ve vlastní šťávě, hrubozrnná sůl, čerstvě mletý pepř, olivový olej, citronová šťáva

Příprava: Pečlivě omytou rukolu jemně vysušte papírovou utěrkou a dejte do dostatečně velké mísy. Přidejte předem uvařenou cizrnu a tuňáka. Salát osolte a opepřete podle chuti. Salát důkladně promíchejte a zakápněte olivovým olejem a citronovou šťávou. Servírujte se skrojkem citronu.

Salát z polníčku s avokádem, pršutem a kukuřicí

Suroviny: 1 balíček polníčku, 2 zralá avokáda, 200 gramů pršutu, 1 plechovku kukuřice, sůl, čerstvě mletý růžový pepř, olivový olej, balsamikový ocet

Příprava: Polníček pečlivě omyjte a jemně jej vysušte papírovou utěrkou. Salát dejte do velké mísy a přidejte oloupané a nakrájené avokádo. Pršut nakrájejte nadrobno a spolu se scezenou kukuřicí opatrně vmíchejte do salátu. Osolte a opepřete podle chuti a bohatě zakápněte olivovým olejem a kvalitním balsamikovým octem. Servírujte s celozrnným pečivem.

Špenátový salát s uzeným lososem a vejci

Suroviny: 1 balíček čerstvých špenátových listů, 200 gramů uzeného lososa, 4 vejce uvařená natvrdo, sůl, čerstvě mletý barevný pepř, olivový olej, hrst slunečnicových semínek

Příprava: Omyté špenátové listy dejte do mísy a přidejte uzeného lososa natrhaného na malé kousky. Přidejte vajíčka nakrájená na čtvrtinky. Salát osolte a opepřete. Přilijte olivový olej podle chuti a důkladně promíchejte. Před servírováním salát bohatě posypte slunečnicovými semínky. K salátu můžete podávat žitný chleba.

Který salát vyzkoušíte nejdříve?

Co vše má vliv na hubnutí?

Zjisti, jak tvé tělo funguje