milena

Milena Buriánková: Být baculkou bylo peklo i ráj

26.7.2016

Od vzniku problému do dnešního dne sehrálo hlavní úlohu 19 kilo sádla. Na trase závěrečné etapy mé snahy jsem nechala těch posledních 9. Letos mi bude 69 let. Že by devítka bylo moje osudové číslo?

Devět let jsem poslouchala i své ego. Našeptávalo mi, že stačí jen správně si přát , aby z kypré reality vyskočila štíhlá vzpomínka na mládí. Každé kilčo navíc mi ubíralo na lehkosti bytí a já přesto stála na fiktivní pozorovatelně a vyhlížela v bdělosti i ve spánku, tedy 24 hodin denně, kudy ke mně ten zázrak přijde.

Nadváha mě omezovala ve všech ohledech . Ztratila jsem sebeúctu, začala jsem nosit pytle místo slušivých hadříků, potila se víc než bývalo na hřišti (v pravěku jsem byla 10 let součástí prvoligového mančaftu volejbalu v Lbc), ale nejvíc mi vadila ztráta lehkosti bytí, kterou jsem ale pro veřejnost mistrovsky hrála dál.

Konečně se narodil den, kdy se rozjasnilo a mě došlo, že není umění hladovět, ale najít správnou cestu a jít po ní bez deštníku i když bude pršet . Prostě zlikvidovat zlozvyky a „to nové a užitečné“ přetavit do návyku. Přestala jsem o hubnutí žvanit a vyšla svému záměru naproti. V jedinou chvíli do sebe všechno zapadlo a všechno co následovalo bylo správně.

Vytrvale a neúnavně jsem třídila možnosti jak si pomoci sama .Hodně mi pomohly knížky s touto tématikou plné zkušeností lidí, kterým se už zadařilo.Svou významnou úlohu sehrálo i sdílení s podobně tápajícími skrze internetovou školičku manželské dvojice ze Slovenska.. Až když jsem vyčerpala všechny možnosti i sebe, přiznala jsem si, že jsem echtovní Štír ještě ke všemu s ascendentem ve Lvu, který potřebuje konzultanta a ozvěnu toho jak „to“ dělám. Od toho okamžiku se promítání cesty do budoucnosti zrychlilo. Dorazila informace o pobočkách zdraví . Už ani nevím, kde jsem poprvé zachytila info o existenci sítě poraden. Párkrát jsem se vplížila do předsíně jejich webových stránek vždy připravena najít důvod, proč to zabalit. Zachránila mě zvědavost a přesvědčila „známost“ z hubené doby , přesněji informace, že je ve vedení pan doktor Petr Fořt, který mě už v minulosti fascinoval svým přehledem informací kudy by se měla ubírat alternativní péče o zdraví.

Tak jsem jednoho dne posbírala střepy odvahy a šla na dveře liberecké odbočky zaťukat. Osud mi vyfasoval bezva „krotitelku“ mé chuti k jídlu, dostala jsem svůj první deníček k zápisům všeho, co si dávám „do krmítka“ i datum druhé návštěvy ve „zpovědnici“ . Bc. Barborka Hanušová mi pomohla přežít i první konfrontaci s nestydatě pravdomluvnou váhou, která vyplivne informaci o současné kondici těla, jeho metabolickém věku a i o obsahu skládky, kterým je. Neměla jsem ani tušení o tom, kolik tuku si střádám na horší časy a kdo ví čeho ještě. Mé zraněné ego pošimrala až Bářina poznámka, že se jí líbí moje představa návratu k sebelásce a lepšímu vypadání s dodatkem, že to všechno určitě bude , ale vždy jen úměrně přetavené snaze ve skutek. Stačí prý jen vědět co jíst, konzumovat menší porce šestkrát denně, mít pod kontrolou pití vody a pravidelně tělu dopřát fyzickou zátěž, která daruje dobrou kondici bez rozdílu baculkám i hubeňourům a potom prý moje odhodlání vyhlíženou spokojenost z výsledků nemůže minout. Byla to správná volba. Přesně „to a tak“ jsem potřebovala. Přijala jsem pokorně daná pravidla a dala se do realizace svého snu bez stínu jediné pochybnosti ve věci zdaru.

K přání vytrvat a k upravenému jídelníčku jsem přiřadila pravidelnou tělesnou zátěž . K mé radosti si tělo brzy vzpomnělo , jak mu pohyb svědčil. V současné době je to Nord Walking , který mě naplňuje úžasem z toho jak mě baví a tak prchám lesem až na výjimky denně . V nepřízni počasí provozuji „letní lyžování“ na Ketlleru , který mohu využívat u sousedů. Protahuji se na míči a po dvouleté pauze jsem začala znovu cvičit Tibeťany, kteří mi dělali společnost 12 let . Moje všechno za ten návrat děkuje nejen pro soustředěný pohyb, ale i proto , že dodává kýžené změně i duchovní rozměr. Těším se, že už od dubna do podzimu po každé ranní vycházce a za každého počasí hupsnu do krytého bazénku s protiproudem, který moje zbytkové faldy vyžehlí definitivně. Musím své odhodlání pochválit, protože se už na sebe můžu koukat bez zavírání očí. Náš nejmladší vnuk mi po měsíci, co jsem se neviděli pošeptal „ Babičko, víš, že jsi hodná i když už nejsi tlustá? Já to věděl hned, ale děda se bál, že budeš zlá. Což mě rozesměje, kdykoliv pomyslím na statečnost svého muže, který svou podporou riskoval, že k tomu, že zůstanu babou, budu ještě ke všemu zlá.

Už vím, že vytoužená změna po lepším vypadání není o cifře na váze. Ozdravovnou prošla nejen naše špajzka, ale i mé emoce. Pomohly mi uvěřit své niterné potřebě, ohlídat podíly všech důležitých živin, vsadit na kvalitu potravin a jíst z dezertních talířů. Jsem vegetariánka z etických důvodů a díky dobrým výsledkům šťastná za to, že v mé stravě je vše OK. Nic mi nechybí, přestože nejím maso , takže kvůli mně se nadále zvířata zabíjet nemusí.
Zajistila jsem si možnost vracet se na pobočku po dobu následujících 12 měsíců. V nabídce této služby je vážení, kdykoli budu chtít, čtvrtletní konzultace v poradně a dle potřeby výhodnější nákupy oblíbených produktů zdravé výživy, včetně možnosti neomezeného volání SOS, které jsem zatím díky zdárnému průběhu nevyužila.
Kudy chodím, tudy trousím pozitivní drby o existenci laskavého poradenství. Rozdávám letáčky v božím přesvědčení, že na problémy které dusí, nemusí být nikdo sám. Gró této služby je sdílení s lidmi, kteří nesoudí, ale naopak fundovaně pomáhají hledat možnosti, jak si došlápnout na příčinu , oslabující probuzenou, ale křehkou vůli „TO“ dokázat. Přátelíme se už od mládí tři rodiny a „holky“ ze mě tahají informace , které ráda předávám, ale s dodatkem, že poradkyně vědí určitě víc a na míru každého tazatele…….

Původním povoláním jsem fotografka, nyní už 12tý rok v důchodu, ale současně pilná OSVČ, nejen proto, že kapesné od státu zajistit důstojné stáří nemůže. Patřím k pionýrům v oblasti MLM ( česká firma – bylinky) a už víc jak třicet let nadšená propagátorka osobní zkušenosti , že – zdravé tělo, zdravý duch a zdravá peněženka ….to je oč v životě běží. A nejde o to najít prioritu, ale rovnováhu. Hlásám při každé příležitosti a veřejně i myšlenku, že pokud se cítíme být součástí přírody, pak máme jít i přírodní cestou prevence a pokud možno i řešení zdravotních problémů. Proto stejně dlouhou dobu chodím ke své obvodní doktorce jen na kontroly, jestli něco nedělám špatně. Mám štěstí, protože patří k těm osvíceným. Nementoruje, nevymlouvá, jen důsledně trvá na preventivních prohlídkách . Léky zatím nepotřebuji a protože jsem utrhla tipec pátrání po zázracích, tak o to víc můžu utrácet za to co mé tělo i duši svědčí a ještě zbude na parádu.

Zvládněte to taky:  http://opravdovehubnuti.cz/jak-to-funguje

MB

Co vše má vliv na hubnutí?

Zjisti, jak tvé tělo funguje