327218768_1d843361f5_b

Jaké přílohy jíst při hubnutí

29.9.2016

Je to stokrát ohraná fráze, že při hubnutí jsou přílohy zapovězeny. To však není tak úplně pravda. Samozřejmě je nutné omezit množství, věnovat více pozornosti jejich výběru a také si nemůžete dát šest knedlíků, ovšem i přílohy mají v dietním jídelníčku své místo.

Vhodné přílohy

  • Zelenina: Zelenina na jakýkoli způsob by měla tvořit značnou část vaší stravy. Dobře upravená a ochucená zelenina dokáže směle nahradit téměř jakoukoli přílohu. Pozor však na zeleninu opečenou na velkém množství oleje. Lepší je samozřejmě zelenina dušená, nebo blanšírovaná.
  • Rýže: Vhodnou přílohu při hubnutí představuje také rýže, která je lehká a snadno stravitelná. Pro obměnu vašeho jídelníčku můžete sáhnout po rýžových nudlích.
  • Brambory: Bramborám se nemusíte při hubnutí úzkostlivě vyhýbat, jenom se snažte co nejvíce omezit jejich množství. Dejte však v každém případě přednost obyčejným vařeným bramborám, které jsou energeticky nejméně vydatné.
  • Kuskus a jáhly: Nenáročné na přípravu, přitom však velmi chutné a variabilní, to jsou jáhly a kuskus. Jejich výhodou je i všestranné použití, neboť se hodí nejen jako příloha, ale také do zeleninových salátů, které vás tak lépe zasytí.
  • Těstoviny: Ani milovníci italské kuchyně nepřijdou zkrátka, ovšem dejte přednost celozrnné variantě. Těstoviny však v žádném případě nedoplňujte smetanovými omáčkami.
  • Pečivo: Ani pečivu se nemusíte úplně vyhýbat. Striktně však z jídelníčku vyřaďte bílé pečivu a nahraďte jej pečivem celozrnným.
  • Luštěniny: Poněkud nezvyklou, nicméně velmi vhodnou přílohou mohou být luštěniny, které se k masu skvěle hodí. Zvolený druh, například červenou čočku, nebo bílé fazole, stačí uvařit doměkka, promíchat s dušenou zeleninou a okořenit.

Nevhodné přílohy

Vždy se však raději vyhněte přílohám, které mají vysoký glykemický index, takže vás zasytí pouze na krátkou dobu. Jedná se zejména o hranolky, houskové knedlíky, nebo bramborovou kaši, která se navíc vyznačuje vyšším obsahem tuku.

A jaká je vaše oblíbená příloha?

Co vše má vliv na hubnutí?

Zjisti, jak tvé tělo funguje