14784889249_6f546c7bba_z

Jablečný ocet a hubnutí

5.9.2016

Možná jste už slyšeli o tom, že jablečný ocet pomáhá při hubnutí, ale nevěnovali tomu dostatek pozornosti. To je ovšem velká škoda, neboť jablečný ocet se ukazuje jako opravdu výborný pomocník v boji s nadbytečnými kilogramy. A jaké účinky se v něm tedy ukrývají?

Co jablečný ocet umí

Jablečný ocet má na lidský organismus velmi dobré účinky, v první řadě zlepšuje metabolismus, který díky němu pracuje rychleji. Dále odstraňuje odpadní látky a detoxikuje organismus. Vyniká zejména obsahem vitamínů skupiny B (B1, B2, B6), což se pozitivně projeví i na stavu vaší pleti a kvalitě vlasů. Dále obsahuje vitamín C, draslík, železo, fosfor a vápník.

Jablečný ocet navíc navozuje pocit sytosti, takže ve výsledku byste měli sníst menší porci jídla. Proto jej užívejte v dostatečném předstihu před jídlem, minimálně půl hodiny.

Jak vypadá kúra s jablečným octem

Užívání jablečného octa je velmi jednoduché. Jednu polévkovou lžíci užívejte nejméně dvakrát denně, nejlépe před jídlem. Tento způsob konzumace octa není nijak časově omezen, proto vytrvejte co nejdéle, aby byly výsledky skutečně patrné, nejméně půl roku.

Jak jinak jablečný ocet konzumovat

Jestliže se nedokážete přemoci a jablečný ocet konzumovat v tekuté formě, potom se zbytečně netrapte a dejte přednost tabletkám. Ty jsou bez problémů k dostání v lékárně. Skvělou sužbu vám tyto tabletky prokážou také v situacích, kdy nemáte možnost dát si před jídlem klasický jablečný ocet, například v práci nebo na dovolené.

Naše rada

Jablečný ocet vybírejte pečlivě a pokud možno investujte do octa v biokvalitě, který má mnohem lepší chuť i větší účinky.

Máte s jablečným octem nějaké zkušenosti? Pozorujete na sobě nějaké jeho pozitivní účinky?

Co vše má vliv na hubnutí?

Zjisti, jak tvé tělo funguje