15558009181_15c88cdba3_b

Hubnutí v létě

8.8.2016

Do plavek vždy chceme mít obzvlášť dobrou figuru, ovšem v létě se ručička na váze mnohdy zastaví a už se nechce za žádnou cenu pohnout směrem doleva… Hubnutí v létě má svá specifika, která je třeba mít na zřeteli. Co to pro vás konkrétně znamená?

Dbejte na dostatek jídla

V teplém počasí často nemáme moc chuti k jídlu a během dne se odbýváme. To ovšem v mnoha případech vede ke hladovění a o doplnění energie si naše tělo řekne většinou večer. To pak může přijít na řadu vyjídání ledničky, což ovšem může zkazit veškeré naše hubnoucí snažení.

Využijte sezónních potravin

Obrovskou výhodou hubnutí v létě je bezpochyby výborná dostupnost čerstvého ovoce a zeleniny v obchodech a na farmářských trzích. Využijte proto tuto příležitost a místo těžkého jídla si dejte na oběd zeleninový salát s tuňákem nebo kuřecím masem. Dejte také konečně příležitost méně známé zelenině a ovoci, kterému jste se dosud v obchodech obloukem vyhýbali.

Myslete na příjem tekutin

Je to stokrát omílané téma, ale v létě je zkrátka nutné dbát na dostatečný příjem tekutin. Pít byste neměli větší množství tekutin najednou jen v momentě, kdy si vaše tělo řekne, ale průběžně během celého dne. Předejdete tak přetěžování ledvin. Obzvlášť snažíte-li se zhubnout a pravidelně cvičíte, je příjem většího množství vody opravdu důležitý. Zapomeňte však na slazené nápoje, které obsahují jen prázdné kalorie a cukr.

Přizpůsobte sportovní aktivitu počasí

Je venku pětatřicet stupňů ve stínu? Teče z vás pot, i když sedíte a nemusíte vyvíjet žádnou tělesnou aktivitu? Zde je nutné konstatovat, že takové podmínky nejsou pro cvičení zrovna ideální. Proto vždy pečlivě zvažte vaše možnosti a nepřepínejte se. S nástupem veder začněte cvičit raději pozvolna a postupně cvičení prodlužujte, nebo zvyšujte zátěž.

A jak se vám daří hubnout i v létě? Co se vám osvědčilo? Budeme rádi, když se s námi podělíte o vaše zkušenosti.

Co vše má vliv na hubnutí?

Zjisti, jak tvé tělo funguje