bylinky

Hubnutí s bylinkami

15.6.2016

Žádná bylinka vám nezaručí zázračné zhubnutí bez námahy. Tak to bohužel nefunguje, ať už vám reklamy slibují cokoli. Některé bylinky vám však mohou pomoci, neboť urychlují odbourávání tuků a cukrů. Máme pro vás tipy na 5 bylinek, které podpoří vaše hubnutí. Bylinky vždy raději kupujte sypané, nikoli porcované.

  1. Kopřiva

Kopřiva má úžasné pročisťující účinky, proto se hodí nejen k detoxikaci organismu, ale také k podpoře správného fungování metabolismu. Pijte proto dva šálky kopřivového odvaru denně. Má navíc výborné močopudné účinky, které mají rovněž vliv na pročištění organismu.

  1. Kontryhel

Kontryhel účinně pomáhá při nadměrném zadržování vody v organismu. Stačí dva šálky kontryhelového čaje denně. Kúra by měla trvat nejméně dva týdny, poté si dejte několik týdnů pauzu a zase můžete s kontryhelem začít.

  1. Ostropestřec mariánský

Neocenitelným pomocníkem při detoxikaci je rovněž ostropestřec, který můžete užívat buď ve formě čaje, nebo oleje. Ostropestřec účinně pročišťuje játra a napomáhá bojovat proti malátnosti a únavě.

  1. Psyllium

Psyllium je v podstatě druh vlákniny, která má schopnost v žaludku nabobtnávat. Díky tomu se budete cítit sytější. Vláknina také pročišťuje střeva a napomáhá vrátit rovnováhu metabolismu.

  1. Chlorela

Tento druh sladkovodní řasy je k dostání ve formě tabletek, takže její užívání už nemůže být snadnější. Chlorela obsahuje množství cenných látek a je výborným zdrojem vitamínů a minerálů. Napomáhá také při boji s celulitidou.

Odlehčete jídelníček a hýbejte se

Nespoléhejte však na to, že bylinky za vás udělají všechnu práci. Vyřaďte ze svého jídelníčku těžká a tučná jídla a zásadně omezte příjem cukrů. Nezapomeňte ani na pravidelný pohyb, který se pro vás postupem času jistě stane nepostradatelným, neboť si při jakékoli aktivitě vždy perfektně vyčistíte hlavu a budete se cítit plní energie.

Co vše má vliv na hubnutí?

Zjisti, jak tvé tělo funguje