5610921666_0c6667609f_b

Hubnutí a zmrzlina

22.8.2016

S létem nás přepadá nepřekonatelná chuť na zmrzlinu, ale každý kopeček mnohdy znamená velké výčitky. Zmrzlina však nemusí při hubnutí představovat takové riziko, stačí si jen vybírat vhodné druhy. Pojďme si tedy pěkně popořadě říct, které druhy zmrzliny jsou vhodné a kterým bychom se při hubnutí měli vyhýbat.

Ovocná zmrzlina a sorbet

Nejvíce osvěžující jsou v létě jednoznačně ovocné sorbety. I v případě hubnutí se o tu nejlepší možnost. Důležité je, aby zmrzlina obsahovala co největší podíl ovocné složky.

Vodová zmrzlina

Vodová zmrzlina je velmi zrádná. Vypadá totiž poměrně zdravě, ovšem vysoký podíl sladidel a barviv nemluví v její prospěch. Není sice energeticky natolik vydatná, ale zažene jen na chvíli.

Tvarohová a jogurtová zmrzlina

Velmi vhodnou variantou jsou naproti tomu tvarohové a jogurtové zmrzliny. Ovšem v jejich případě si dejte pozor na vyšší podíl tuku. A pamatujte také na to, že každá příchuť nebo dokonce poleva energetickou hodnotu ještě zvyšuje, proto je lepší zůstat u přirozené chuti nebo tvarohu.

Smetanová zmrzlina

Smetanová zmrzlina je sice možná lahodná, ale vzhledem k vysokému obsahu tuků by neměla tvořit součást zdravého jídelníčku. Podobně jsou na tom zmrzliny s rostlinnými tuky, které zrovna moc neprospívají kardiovaskulárnímu systému.

Točená a kopečková zmrzlina

O složení točené nebo kopečkové zmrzliny se většinou mnoho nedozvíme, jedinou možností je zeptat se obsluhy. Důležité je však mít na paměti, že mnoho takzvaně „pravých italských“ zmrzlin je vyrobeno z polotovarů, které mají se skutečnou zmrzlinou jen málo společného.

Domácí zmrzlina

Jednoznačně nejlepší volbou je domácí zmrzlina. Jedině tak totiž budete mít dokonalý přehled o jejím složení, bez škodlivých éček a konzervačních látek. Ovšem smetanová zmrzlina nebude úplně to pravé, dejte opět přednost odlehčené jogurtové nebo tvarohové variantě.

Které zmrzlině dáváte přednost vy? Berete přitom v potaz její kalorickou hodnotu, nebo čas od času pořádně zhřešíte?

Co vše má vliv na hubnutí?

Zjisti, jak tvé tělo funguje