15077441530_5464a72542_z

Grep a hubnutí

12.9.2016

Překvapivě účinný pomocník při hubnutí, to je hořký grep. Ač se vám to může zdát opravdu podivné, tento druh citrusu vám pomůže zhubnout rychleji. Co se v grepu skrývá a jaký vliv má na hubnutí?

Vliv grepu na hubnutí

Hořkou chuť grepu způsobuje látka zvaná naringin, který má příznivé účinky na metabolismus, trávení a detoxikaci organismu. Grep navíc obsahuje značné množství užitečné vlákniny, která účinně navozuje pocit nasycení. Vy tak nebudete mít tak velký hlad a sníte menší porci.

Zpočátku na vás grep bude možná přece jen velmi hořký, ale zkuste si ni postupně navyknout. V žádném případě šťávu neslaďte, tím by veškerá vaše snaha přišla vniveč. Hořká chuť je totiž také velmi důležitá a my bychom se jí neměli vyhýbat. Tím totiž dochází k nastolení rovnováhy.

Bílý, červený a růžový grep

Každý z grepů má svou specifickou chuť, nejvíce hořký je bílý grep. Ovšem dobrá zpráva je, že pro hubnutí se nejlépe hodí červený grep, který je k dostání po celý rok, navíc jeho chuť není tak hořká. Obsahuje významné množství betakarotenu a vitamínů (zejména B, C a E).

Grep před každým jídlem

Je tedy více než jasné, že grep by se měl stát pevnou součástí vašeho jídelníčku. Před každým jídlem proto vypijte sklenici čerstvě vymačkané grepové šťávy zředěné vodou.

Většina lidí ví, že je vhodné pít vodu s citronovou šťávou po probuzení, ještě před snídaní, aby se váš metabolismus nastartoval. Stejně, možná i účinnější je však právě grep. Proto se pokuste si navyknout a každé ráno si dejte sklenici grepové šťávy. Uvidíte, že osvěžující chuť vás skvěle probere a dodá vám energii na celý den. A také k jogurtu, který snídáte, si můžete oloupat polovinu grepu.

Pamatujte však na to, že grep je jen pomocník, který podpoří vaše hubnutí za předpokladu, že budete dbát na správné stravování a zařadíte do vašeho režimu pravidelnou pohybovou aktivitu.

Co vše má vliv na hubnutí?

Zjisti, jak tvé tělo funguje