8518495880_7b9eae3e0b_k

Goji semínka a hubnutí

28.7.2016

V poslední době slýcháme o takzvaných superpotravinách ze všech stran. Velmi skloňovaná jsou goji semínka, na které čím dál více lidí nedá dopustit. V čem tkví jejich oblíbenost a čím jak vám mohou pomoci při hubnutí?

Co jsou vlastně goji semínka?

Goji semínka jsou plody kustovnice čínské pocházející z Asie. Tato rostlina by se dala poněkud nadneseně označit za „elixír“ mládí, neboť obsahuje neuvěřitelné množství antioxidantů, které zpomalují stárnutí. Asijské kultury znají tuto zázračnou rostlinu odnepaměti, ale západní civilizace ji objevily teprve nedávno.

Proč jsou goji semínka prospěšná?

Kromě vysokého obsahu antioxidantů vynikají goji semínka také obsahem vitamínu C, množství vitamínu skupiny B (B1, B2, B6), vitamíny A a E. Nechybí ani esenciální aminokyseliny a důležité stopové prvky (fosfor, vápník, selen, železo atd.). Z toho všeho vyplývá, že goji semínka mají příznivý vliv na kvalitu vašich nehtů, vlasů a pleti. Dále pomáhají bojovat proti únavě a zvyšují obranyschopnost organismu. Dále snižuje vysoký krevní tlak a pozitivně působí i na paměť a zrak.

Jak goji semínka pomáhají při hubnutí?

Energie a dobrý stav organismu, který vám pomohou navodit mimo jiné i goji semínka, je základ úspěšného hubnutí. Konzumace těchto zázračných semínek zlepšuje náladu, což je rovněž důležitým předpokladem pro efektivní hubnutí. Goji semínka obsahují také vlákninu, která je rovněž účinným pomocníkem při hubnutí, neboť se postará o déle trvající pocit sytosti.

Jak goji semínka konzumovat?

Jak jen vás napadne! Denní dávka není nijak omezena, tudíž záleží jen na vaší chuti. Semínka uzobávejte místo mnohem více kalorických oříšků, nebo si je přidejte každé ráno do ovesné kaše. Jindy jimi můžete vylepšit bílý jogurt nebo posypat salát určený k večeři.

Už jste vyzkoušeli tuto zázračnou superpotravinu?

Co vše má vliv na hubnutí?

Zjisti, jak tvé tělo funguje