restaurace

Co jíst v restauraci při hubnutí

16.9.2016

Snažíte se zhubnout a při každé návštěvě restaurace vždy tápete, co si z jídelního lístku vybrat? Poradíme vám, na co si v jednotlivých částech jídelního lístku dát pozor…

Předkrmy

Ve většině restaurací není naštěstí problém najít na jídelním lístku lehčí předkrmy, které vaše hubnutí nijak neohrozí. Téměř každá restaurace nabízí osvěžující salát caprese, tedy mozarellu s rajčaty a bazalkou. Výborný je také lososový tataráček.

Polévky

Jestliže si chcete dopřát i polévku, potom se vyhněte zahuštěným polévkám. Nic nezkazíte klasickým vývarem, česnečkou a podobně. Pozor si dejte na populární krémové polévky, které na první pohled vypadají poměrně neškodně, ale v drtivé většině případů jsou zjemněny smetanou.

Hlavní chody

Vybrat vhodný hlavní chod může být mnohdy skutečný oříšek. Sázkou na jistotu je steak se zeleninovou přílohou, nebo jiné, minutkově upravené maso. Záležet si dejte na výběru přílohy. Brambory, rýži i těstoviny nahraďte grilovanou zeleninou.

Rozhodně nespoléhejte na to, že vegetariánské pokrmy musí být nutně zdravé, mnoho restaurací se v této kategorii omezuje na smažený sýr a zapečené těstoviny. Na těstoviny si dejte pozor obecně, italská kuchyně se sice tváří poměrně zdravě, ale právě těstoviny jsou velmi bohaté na sacharidy, které jsou nepřítelem hubnutí.

Vaše pozornost si zaslouží nabídka salátů, ale v tomto případě si dejte pozor na nezdravé dresinky. Raději dejte přednost kvalitnímu olivovému oleji.

Dezerty

Je zřejmé, že při hubnutí je žádoucí vyhýbat se dezertům. Pokud si však přece jen chcete dopřát nějaké to sladké pokušení, potom si z jídelního lístku vyberte lehký ovocný salát. V létě je dobrou volbou i ovocný sorbet. V menu jsou často k vidění také tvarohové dezerty, které bývají méně tučné a ne tolik přeslazené.

Nápoje

Pozornost věnujte i výběru nápojů. Zdánlivě zdravé džusy obsahují velké množství sladidel, proto dejte přednost neochucené minerální vodě s plátkem citronu nebo zelenému čaji, který má rovněž pozitivní účinky na hubnutí.

Co vše má vliv na hubnutí?

Zjisti, jak tvé tělo funguje