alcohol

Alkohol a hubnutí

5.5.2016

Snažíte se hubnout, ale nevíte si rady, jak jestli by kvůli konzumaci alkoholu nemohla vaše snaha přijít vniveč? Ať už jste o prospěšných účincích alkoholu na hubnutí slyšeli cokoli, tak na to zapomeňte. Alkohol hubnutí rozhodně nijak nepomáhá!

Jak to tedy je?

Ano, je sice pravda, že alkohol ve velmi umírněném množství zlepšuje krevní oběh a snižuje riziko infarktu. To ovšem neznamená, že si při hubnutí můžete každý večer dopřát skleničku oblíbeného vína, což navíc přímo svádí k uzobávání nejrůznějších pochutin. Nadměrná konzumace alkoholu totiž vede ke sníženému odbourávání tuků, takže by se vše mohlo obrátit proti vám…

A co si dát?

Přepadá vás zoufalství při pomyšlení na to, jak budete na každém posezení s přáteli nebo večírku jen o „vodě“? Děsíte se nekonečného vysvětlování důvodu, proč nepijete? Nevěšte hlavu, alkohol si i při hubnutí samozřejmě dát můžete, ale spíše příležitostně. Dejte si ovšem pozor na to, co si objednáte. Vždy mějte na paměti to, že z energetického hlediska je alkohol naprosto nevhodný. Zapomeňte na přeslazené koktejly a nejrůznější módní alkoholické nápoje, které jsou v podstatě kalorickou bombou. Raději si dejte vinný střik, nejlépe ze suchého bílého vína, nikoli z uměle doslazovaného. Vinný střik vydržíte popíjet velmi dlouho, navíc mírným naředěním chuť vína nijak zásadně neutrpí a zejména v létě je střik velmi osvěžující.

Jestliže však víno není zrovna vaším favoritem, můžete si dát i jedno malé pivo, nejlépe desítku. Zůstaňte však opravdu jen u jednoho a ať se na stole objeví sebelákavější domácí brambůrky s tatarskou či jinou omáčkou, snažte se nepodlehnout. Vaše celotýdenní snaha by kvůli jednomu víkendovému večeru vyzněla naprázdno a vy budete mít následující den jen špatné svědomí.

Vhodnou alternativou jsou i nealkoholická piva doslazovaná například přírodní stévií, kterými se v posledních letech snaží výrobci alkoholických nápojů vycházet vstříc zejména ženám, které se snaží omezovat příjem kalorií.

Co vše má vliv na hubnutí?

Zjisti, jak tvé tělo funguje